Рефлексија Етикета

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Пренос на топлина Етикета -> Рефлексија Етикета
Ние сме техничко Taiwan Рефлексија Етикета производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Рефлексија Етикета - HTL-RF
модел: HTL-RF
Рефлексија Етикета
HAUMING е една од водечките компанија која го прави рефлексивни на топлина трансфер за облека.

Рефлексија етикети најчесто се користат за спортски облека, тоа се зголемува безбедноста на остварување ноќе.
Транспарентна рефлексивни етикети се околу 50~ 100 Кандела, сребро рефлексивни етикети се околу 300~ 400 Кандела.
Спецификација на производот:
рефлексивни трансфер истакнуваат истакнати зборови или лого.
Нејзината светлина- брзо функција ветува издржливост.
Ознаката за кориснички дизајни и големина се добредојдени.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Рефлексија Етикета

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano