Рефлективен материјал касета

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Топлина Рефлексија филмски -> Рефлективен материјал касета
Ние сме техничко Taiwan Рефлективен материјал касета производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Рефлективен материјал касета - RT-03
модел: RT-03
Рефлективен материјал касета
1) Големина би можело да биде услов пресече според купувачи;
2) Рефлексија еластична лента за широко користење, и може да се водат за да одговара на различни материјали;
3) Да се обезбеди сигурност функција за корисниците, посебно децата шетаат по улиците во вечерните часови кога е во прилог на облека, schoolbags, капи, чевли, чанти и др

Рефлексија материјал на двете страни, меѓуслојни е црна ткаенина.
има голема еластичност, најчесто се користи за спортски облека, и велосипедизам apparels, пораби на рабовите на облека.
Ширина може да варира помеѓу 1~ 120 см.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Рефлективен материјал касета

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano