Пренос на топлина печатење

HAUMING IMPORT&EXPORT CO., LTD.
тел: 886-2-26818851 ext.23
факс: 886-2-26818861
Адреса: 1F., NO.42-8, XIKUN 1ST STREET, BANQIAO DISTRICT, NEW TAIPEI CITY 220, TAIWAN
Вие сте тука: Насловна
HAUMING IMPORT&EXPORT CO., LTD. е една од водечките производителот, снабдувачот и извозник на Пренос на топлина печатење, со една фабрика во Taiwan. Ние ги доставуваме и извоз постојано висока класа производи и постојано подобрување на производните процеси и работата на животната средина преку вкупно вклучување на вработените и строго придржување кон фер бизнис етика. Имаме стекнато неколку патенти во оваа област. Нашата искреност и напорна работа ни помогна да одговара на нашиот квалитет со меѓународните стандарди. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, Ве молиме слободно да контакт.
Нашата политика е да се постигне на клиентите задоволство и со обезбедување ги со високо ниво

Пренос на топлина печатење

и услуги кои ги исполнуваат или надминуваат нивните очекувања. Тоа е нашата сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали индустрии за производство единици.

Нашите клиенти може да се искористат од нас одличен квалитет спектар на Пренос на топлина печатење. Овие производи се користат за пренос на слики со светли квалитет на памучна облека за печатење различни дизајни. Со печатење огледало на сликата на дизајнот еден на посебна хартија, ние сме во состојба да се примени одредена количина на топлина и притисок за пренос на сликата во текот на вашиот наведени полиестер. Производите понудени од наша страна се олесни долготрајни отпечатоци на облека, дури и ако тие се мијат повеќе пати. Клиентот може да се искористат за квалитетна асортиман на топлина. Нашите производи се обработени со користење на пренесување на топлина технологија. Растворувач за екстракција на вклучува потрошувачката на големо количество на хемиските. Ние се обезбеди најниска потрошувачка на хексан во процесот, кој е многу критична од економски агол. На дизајни на овие производи во согласност со меѓународните стандарди, заедно со врвен квалитет.

Збогатен со тим од искусни професионалци, ние донесе широк спектар на Пренос на топлина печатење за нашите ценети клиенти. Благодарение на нивната чувствувате боја стабилност, отпорност на топлина и јасен и парична казна печатење својства. На хард облечен, ниска цена и отпорен на корозија производ е во голема побарувачка за ефикасно извршување. Ние нудиме широк избор во ширина и боја на лента во зависност од спецификациите на клиентите. Трансфер методи на преработка резултира со зачувување на ресурсите и енергијата и доследни производ прецизност и квалитет. Покрај тоа, тие, исто така, може да се користи на различни текстил, хартија, ПВЦ, кожа, метал, дрво, керамички плочки, специјализирани весници, очила и не се плетени ткаенини. Ние веруваме во принципите на одличен квалитет на печатење и ве уверувам на навремени испораки веднаш обработуваат на нашите увезени растенија.
Italian, Italiano