Жешка марки фолии

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Пренос на топлина Фолии -> Жешка марки фолии
Ние сме техничко Taiwan Жешка марки фолии производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Жешка марки фолии - HTS-FO-50
модел: HTS-FO-50
Жешка марки фолии
Може да се користи од страна на печатење топла- топи лепило на грбот со саканиот дизајн. Дебелината на облеката е 50 μ, ова најчесто се употребува за автоматско печатење машини.

Roll Должина: Тоа се бара од страна на клиентот барање;
Производи карактер: високо ниво на транспарентност, помалку бранови и кристален честички, дебелина и слабост се хомогени, добра рамен. Тоа може да се бара да додадете бришење прашина во прав со цел да се направи секој стан на филмот сува и не- стап;
Други: На транспарентен филм може да се направи во различни транспарентни бои во согласност со барањето на клиентите.

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Жешка марки фолии

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano