Жешка Melt Лепак филмски

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Пренос на топлина филм -> Жешка Melt Лепак филмски
Ние сме техничко Taiwan Жешка Melt Лепак филмски производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Жешка Melt Лепак филмски - PU-012wp
модел: PU-012wp
Жешка Melt Лепак филмски
Може да се залепи на грбот на трансфер етикета без назад лепак, на пример стадото листови или фолија листови. Дебелината на облеката е 120 μ.

арност Производи: Нашите производи серија се различни спецификации на водоотпорни шари влошка одбор, водоотпорен влакна влошка одбор , бод- врзани не- плетени ткаенини, спреј- врзани не- плетени ткаенини, вештачка ЛЕА.
таму супстрат, внатрешната обвивка, хемиската состојба, различни не- ткаени обложени со топло се топи лепило и така натаму.

Нашата топла топи лепило филмови се широко користени во значка адхезија, текстил композитни, чевли одлуки, и спојување на не- цвест долна облека; Адхезијата на автомобил покрив, вагони изолирани кат, акустична одбор, места украси итн; Адхезијата на затворен декорации, спортски стока, звук и топлина изолација материјали и електронски стоки и така натаму.

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Жешка Melt Лепак филмски

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano