Пренос на топлина материјал

HAUMING IMPORT&EXPORT CO., LTD. специјализирана за производство, снабдување и извоз Пренос на топлина материјал, со една фабрика во Taiwan. Тоа отсекогаш бил нашиот фокус за производство на најдобрите производи и да ги дава на време со внимателен услуга по продажбата. Нашите иновативен дух ни овозможува да остане еден чекор понапред од нашите конкуренти со обезбедување на најширокиот спектар производи. Прашањата од глобалната големо, дистрибутери, купувачи, агенти и OEM / ODM се добредојдени.
 • Анти- Сублимација - HM-1000S
  HM-1000S : Анти- Сублимација
  Карактеристично: Добра белина и покривност, со малку еластичност, мека рака чувство, не леплива, одговараат на висок степен на ткаенина печатење, суво и мокро триење тест може да се постигне на ниво 4.
  Најлон бело лепило / транспарентен пулпа.
  Овој тип на животната средина заштита најлон пулпа е главно врз основа на акрилатна кополимер емулзија, погоден за нормална еластичен најлон ткаенина и Т / C ткаенина за спроведување на висок квалитет на бела или боја печатење.

  има одлични анти- миграција способност, тоа може да се спречи миграцијата на речиси сите видови на ткаенина (освен за посебни печатен материјал).
 • Жешка Melt Лепливи - MN-1208G
  MN-1208G : Жешка Melt Лепливи
  Ова топло се топи лепак е специјално користи за обложени ткаенина, тоа подобро миење издржливост на овој вид на материјал.
  Се користи за печатење пренос на топлина етикета што треба да се префрли облека.
 • Полирање - MN-1208T
  MN-1208T : Полирање
  Спецификации:
  1. Погодна за високо- квалитет ЈП и СТП транспарентен грундирање бои;
  2. Цинк стеарат има супер финост и транспарентност;
  3. Не- токсични материјали;
  Сите материјали од нашите производи се од не- токсични материјали, во согласност со SGS тест и RoHS стандардот.

  Најчесто се употребува за печатење рефлексивни етикети, печатење овој слој прво да се направи рефлективна честички држиме поблиску до остатокот на печатење со мастило.
 • Фиксаж - YF-001
  YF-001 : Фиксаж
  Фиксаж додадена на печатење со мастило може да го зголеми еластичноста на мастило, спречување на печатени етикета од напукнување. Исто така ги зајакнува врската помеѓу различните печатење слоеви.
 • Жешка Melt Лепак - YG-55C
  YG-55C : Жешка Melt Лепак
  Ова топло се топи лепак едвај мириса, тоа не смрдеа при печатење, што го прави многу повеќе корисни.
  Се користи за печатење пренос на топлина етикета што треба да се префрли облека.
 • Жешка Melt СРЕДСТВА - YG-0812
  YG-0812 : Жешка Melt СРЕДСТВА
  Ова топло се топи лепак има анти- миграција ефект.
  Се користи за печатење пренос на топлина етикета што треба да се префрли облека.
 • Анти Сублимација - YS-0624S-3C
  YS-0624S-3C : Анти Сублимација
  Анти- миграција СТП транспарентен може да ја спречи ткаенина боја од мигрира кон етикета, па на етикетата не би ја менуваат бојата.

  Карактеристики:
  * Сува во нормална температура;
  * Погоден за сите материјали, особено добар за cottons;
  * Мешање со боја мастило да се создаде повеќе живописни нијанси;
  * Животната средина- пријателски;
  * Екстра меки;
  * Анти- по tacking;
  * Не блокирање на екранот;
  * Добра покриеност, анти- замрзнување, анти- сублимација.
 • СТП Прозирно - YT-0508
  YT-0508 : СТП Прозирно
  СТП транспарентен зголемува еластичноста на трансфер етикета, спречувајќи ја од пукање.

  Опис на производот:
  1. Добра финост, дисперзија и анти- поставување;
  2. Единствени финост ниво дизајн и извонреден мелење- помош ефект;
  3. На израмнување дизајн го прави сликарство филм парична казна и удобно;
  4. Единствени сушење и синергетски изумирање ефект;
  5. Одлично транспарентност, што може да се задржи на поголема транспарентност на бои.
 • СТП Белата - YW-0512
  YW-0512 : СТП Белата
  СТП белото е база слој за печатење за пренос на топлина етикета, делува како позадина на бојата, зголемување на боја сатурација. Таа, исто така го спречува ткаенина од покажува својата боја ако ткаенина боја е премногу темна.
 • Мастило- посува - HM-1207D
  HM-1207D : Мастило- посува
  Користи на CMYK печатење, тоа го прави на CMYK мастило сушат побрзо.

  Тема:
  1. Висока влажност и киселина отстранување капацитет;
  2. Движење на влошки нема да предизвика вибрации;
  3. Сушење и филтрирање ефект на комбинирање;
  4. Автоматско компримиран decive го прави возможно автоматски да пополнат црв молекули.

 • CMYK Ink - HM-1107P
  HM-1107P : CMYK Ink
  Користи на CMYK печатење, го спречува боја од носење надвор од пот или триење.

  Вовед:
  паста е еден вид на висока температура отпорни на оган еко- пријателски паста, која е погодна за отпорни на оган џагор печатење , широко употребени на плетени памук печатење.

  Карактеристики:
  Услужни и не- леплива;
  посилна покритие способност, висок сјај и непречено;
  Не блокира мрежа, лесен за ракување;
  перење- отпор, висок еластична, висока стабилност;
  Гасете кога kinding запрен.
 • Четири- боја мастило - RT-13
  RT-13 : Четири- боја мастило
  Користи за мешање на бои во CMYK печатење.

  Карактеристично:
  Одлично да поликарбонат и ЦДС лак;
  Брз лек стапки, костим за печатење со голема брзина;
  Exremely ниски намалување со добра mechnaical / електрични својства;
  Супериорен печатачки перформанси.

  ЧУВАЊЕ И РОК НА ТРАЕЊЕ:
  1. Чувајте ги на ладно место, подалеку од директна сончева светлина;
  2. Gurangee 1 година во нормални услови на чување и оригинално пакување.
Нашата тајна на успехот е политика нашиот менаџмент на се почитуваат на деловната етика во кои се занимаваат со клиентите. Ве уверуваме на за време на испорака од најдобрите

Пренос на топлина материјал

поддржани од страна на поттикна и внимателен услуга по продажбата.

Italian, Italiano