Пренос на топлина Етикета

HAUMING IMPORT&EXPORT CO., LTD. специјализирана за производство, снабдување и извоз Пренос на топлина Етикета, со една фабрика во Taiwan. Тоа отсекогаш бил нашиот фокус за производство на најдобрите производи и да ги дава на време со внимателен услуга по продажбата. Нашите иновативен дух ни овозможува да остане еден чекор понапред од нашите конкуренти со обезбедување на најширокиот спектар производи. Прашањата од глобалната големо, дистрибутери, купувачи, агенти и OEM / ODM се добредојдени.
 • Топлина Фолии Трансфер - HTL-FOIL HTL-FOIL : Топлина Фолии Трансфер
  Фолии за пренос на топлина етикета има многу бои и дезени, ние може да обезбеди боја картичка, ако сте заинтересирани.
  HAUMING е една од водечките компанија која го прави фолија топлина трансфери.

  • Фолијата хартија трансфер истакнуваат истакнати зборови или лого, нејзината светлина- брзо функција ветува издржливост.
  • На sleekly дизајниран фолија хартија трансфер е совршен за измената на мажите или облека дамски.
  • Прилагодено дизајни се добредојдени.

  Ве молиме кажете ни вашиот ткаенина, ќе предложи добра за вас.
 • Пренос на топлина Етикета - HTL-CMYK HTL-CMYK : Пренос на топлина Етикета
  HAUMING е една од водечките компанија која го прави CMYK топлина трансфери за облека.

  Погоден за шарени дизајни и дизајни со слика ефект.
  Прилагодено графика и текст може да се направи.
  Ознаката за кориснички дизајн и големина се добредојдени.
  Овој пренос на топлина може да се пофали атрактивен изглед, особено за декорации за користење на облека на децата.
 • Пренос на топлина Decals - HTL-4 HTL-4 : Пренос на топлина Decals
  Опис на производот:
  HAUMING е една од водечките компанија која го прави печатени топлина трансфери за облека.
  Обичните екранот- печатени пренос на топлина етикета, најчесто се користи за големина етикети или логоа.
  Може да се сече на парчиња, или стави на ролни.
  Трансфер етикетата на ролни може да се користи за автоматски топлина- преси, зголемување на ефикасноста на топлина- притискање.
  Нашите производи и услуги вклучуваат:
  1). Перење етикета
  2). Логото: Офсет печатење / печатење на екран / пренос на топлина печатење
  3). Големина / боја: Според клиентите барања
  капи, чанти, итн
  4). Пакување: Според барањата на клиентот
  обезбеди најдобар квалитет, навремена испорака, разумна цена.
  Добредојдовте вашата посета и истрага. Ви благодариме!
 • Рефлексија Етикета - HTL-RF HTL-RF : Рефлексија Етикета
  HAUMING е една од водечките компанија која го прави рефлексивни на топлина трансфер за облека.

  Рефлексија етикети најчесто се користат за спортски облека, тоа се зголемува безбедноста на остварување ноќе.
  Транспарентна рефлексивни етикети се околу 50~ 100 Кандела, сребро рефлексивни етикети се околу 300~ 400 Кандела.
  Спецификација на производот:
  рефлексивни трансфер истакнуваат истакнати зборови или лого.
  Нејзината светлина- брзо функција ветува издржливост.
  Ознаката за кориснички дизајни и големина се добредојдени.
 • Пренос на топлина Етикети - HTL HTL : Пренос на топлина Етикети
  Опис на производот:
  HAUMING е една од водечките компанија која го прави 3D топлина трансфери за ткаенини.

  Прилагодено печатени 3D пренос на топлина со висок квалитет.
  Прилагодено графика и текст може да се направи.
  Постои различна дебелина можете да изберете.

  миење способност е многу добра, а не напукнување.
  Користење на различни топлина печат, ве молиме направите некои тест за да имаат најдобри резултати.

  Производство време е 14- 20 дена

  Спецификација на производот:
  1. Печатени: Печатење многу слоеви за да се добие 3D ефект.
  2. Мувла: Ние се направи калапот на саканиот облик да се намали од 3D материјал.
  3. Дебелина: може да варира помеѓу 0.3~0.8 милиметри.
 • Стадото на топлина Трансфери - HTL-FL HTL-FL : Стадото на топлина Трансфери
  HAUMING е една од водечките компанија која го прави стада топлина трансфери за облека.
  Дебелината на стада може да биде 0.6 милиметри, 0.8 милиметри, 1mm
  Печатени стадото трансфер, влакната се меки.

  На обичај печатени стадото трансфери, може да се користи за светло или темно или било која боја т- кошули.
  Прилагодено печатени јата за пренос на топлина печатење.
  Печатени пренос на топлина налепници за вашиот сопствени дизајни.
  Постојат заеднички бои во стада, како што се црвена, сина, бела, црна и сл

  Ве молиме кажете ни вашиот ткаенина, ќе предложи добра за вас.
  миење способност е многу добра, а не напукнување.
  Користење на различни топлина печат, ве молиме направите некои тест за да имаат најдобри резултати.
Нашата тајна на успехот е политика нашиот менаџмент на се почитуваат на деловната етика во кои се занимаваат со клиентите. Ве уверуваме на за време на испорака од најдобрите

Пренос на топлина Етикета

поддржани од страна на поттикна и внимателен услуга по продажбата.

Italian, Italiano