Огноотпорен подлога

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Прилагодено пренос на топлина -> Огноотпорен подлога
Ние сме техничко Taiwan Огноотпорен подлога производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Огноотпорен подлога - RT-16
модел: RT-16
Огноотпорен подлога
Ова рампа се наоѓа под ткаенина, кога топлина- притискање, тоа пополнува празнината помеѓу машината и на ткаенината, со што притисокот повеќе концентрирана, што резултира во повисоки топлина- притискање квалитет.

Опис:
1. Безбедни за миење садови, microware, рерна, фрижидер, лесно да се чисти и да ги отстраните;
2. Различни бои, големини и стилови се достапни;
3. Овие силиконски душеци преземат страв од горење на рацете и прстите или намалувањето цевководи топли јадења;
4. Функционира како тенџере носител, триножник, анти- лизга рампа за мешање чинии, тегла настроената, лук нож за лупење;
5. На посебен дизајн овозможува лесен зафат кога отстранување на топла садови од шпоретот или печење јадења од рерната.

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Огноотпорен подлога

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano