Еластични ленти

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Топлина Рефлексија филмски -> Еластични ленти
Ние сме техничко Taiwan Еластични ленти производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Еластични ленти - RT-01
модел: RT-01
Еластични ленти
Ширина: Пер клиенти барање;
Боја: Белата;
Употреба обемот: облека, мода apparels, косата украси, дома текстил, подарок пакување индустриски, итн;
Техники: пациентот Жакард, логото може да се ткаени, печатени, или Жакард на неа. (Жакард / Екран- печатење / топлина- трансфер печатење).

Рефлексија материјал на двете страни, меѓуслојни е бела ткаенина.
има голема еластичност, најчесто се користи за спортски облека, и велосипедизам apparels, пораби на рабовите на облека.
Ширина може да варира помеѓу 1~ 120 см.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Еластични ленти

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano