Анти- Сублимација

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Пренос на топлина материјал -> Анти- Сублимација
Ние сме техничко Taiwan Анти- Сублимација производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Анти- Сублимација - HM-1000S
модел: HM-1000S
Анти- Сублимација
Карактеристично: Добра белина и покривност, со малку еластичност, мека рака чувство, не леплива, одговараат на висок степен на ткаенина печатење, суво и мокро триење тест може да се постигне на ниво 4.
Најлон бело лепило / транспарентен пулпа.
Овој тип на животната средина заштита најлон пулпа е главно врз основа на акрилатна кополимер емулзија, погоден за нормална еластичен најлон ткаенина и Т / C ткаенина за спроведување на висок квалитет на бела или боја печатење.

има одлични анти- миграција способност, тоа може да се спречи миграцијата на речиси сите видови на ткаенина (освен за посебни печатен материјал).
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Анти- Сублимација

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano